e-Grievance Redressal System

ଏହା କିଭଳି କାମ କରେ ?
  • ନାଗରିକମାନେ ସଂଯୋଗ ହେଲ୍ପଲାଇନକୁ ନିଶୁଲ୍କ ନମ୍ବର (୧୫୫୩୩୫)ରେ ଯୋଗାଯୋଗକରି କିମ୍ବା ଇମେଲ, ଫାକ୍ସ, ଲେଟର ଦ୍ୱାରା ନିଜ ଅଭିଯୋଗ ଦାଖଲ କରିପାରିବେ.
  • ସୂଚନା କେନ୍ଦ୍ର ପରିଚାଳକ ସଂଯୋଗ ହେଲ୍ପଲାଇନରେ ଉପସ୍ଥିତ ରହି କଲ / ଇମେଲ / ଫାକ୍ସ / ଲେଟରକୁ ଗ୍ରହଣ କରିବେ ଏବଂ ଅଭିଯୋଗକୁ କମ୍ପୁଟରରେ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିବେ. କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ଅଧିକାରୀ ନିଜର କ୍ଷେତ୍ରରେ ତାଙ୍କ ଉଚ୍ଚ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଅଭିଯୋଗ ଗ୍ରହଣ କରିବାର ବିକଳ୍ପ ଏକ ଫାକ୍ସ ମଧ୍ୟ ପାଇପାରିବେ.
  • ଯଦି ଅଭିଯୋଗର ସମାଧାନ ନିର୍ଧାରିତ ସମୟ ସୀମାରେ ନ ହୋଇଥିବା ତେବେ ଅଭିଯୋଗକୁ ଇମେଲ, ଫାକ୍ସ ଦ୍ୱାରା ଉଚ୍ଚ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ନିକଟକୁ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କାରିବା ପାଇଁ ପଠାଯିବ
  • ଏକ ସୁଦୃଢ ତଥ୍ୟ ଇମେଲ କିମ୍ବା ଫାକ୍ସ ଦ୍ୱାରା ସମ୍ପର୍କୀୟ ବିଭାଗକୁ ଦେବା ଶେଷରେ ନିଜ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ପଠାଯିବ
To Know Your Grievance Status Please enter Your Ticket Number
Post Your Grievance through

Email: grievance.sanjoghelpline [at] gmail [dot] com

ଆବଶ୍ୟକୀୟ ପ୍ରଶ୍ନ

  • ସଂଯୋଗ ହେଲପଲାଇନ କଣ :
    (sanjoghelpline.odisha.gov.in) ଏକ ଆଇଟି ସଲୁସନ ଯାହା ନାଗରିକମାନଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ବିଷୟରେ ସଠିକ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଏସଏମଏସ, ଇମେଲ ଏବଂ ଫାକ୍ସ ମାଧ୍ୟମରେ ସୂଚନା ପ୍ରଦାନ କରେ. ସଂଯୋଗ ହେଲପଲାଇନ ସୁନିଶ୍ଚିତ କରେ ଯେ, ଆଇସିଟିକୁ ବ୍ୟବହାର କରି ଅଭିଯୋଗର ସମାଧାନ କରାଯାଇ ପାରିବ, ଯାହାକି ସ୍ୱଚାଳିତ ରୂପେ ନଜର ରଖିବ ଏବଂ ଅଭିଯୋଗର ସ୍ଥିତିକୁ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଥିବା ଅଧିକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବେ I ଏକ ନିର୍ଦ୍ଧିଷ୍ଟ ଅଭିଯୋଗର ସମାଧାନ କରିବାକୁ, କେବଳ ସମ୍ପର୍କିତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ, କମ୍ପୁଟରରେ ଥିବା ଅଭିକଳକକୁ ଏସଏମଏସ, ଇମେଲ ଦ୍ୱାରା କିମ୍ବା ୱେବ ପୋର୍ଟାଲ ଦ୍ୱାରା ଅଧୁନାତନ କରିପାରିବା I ଯଦି କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟ ତୁରନ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଦ୍ୱାରା ଆରମ୍ଭ ନ ହୁଏ ତେବେ, ଆଇସିଟି ଟୁଲ ସ୍ୱଚାଳିତ ଭାବେ ଅଭିଯୋଗକୁ ଉଚ୍ଚଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ପ୍ରସାର କାରିବା . ସଂଯୋଗ ହେଲପଲାଇନ ଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳକଙ୍କ ପାଇଁ ନିର୍ମିତ ଏମଆଇଏସ, କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଏବଂ ସମ୍ପର୍କିତ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ନିବାରକ ପ୍ରକ୍ରିୟା କାର୍ଯ୍ୟ ସମ୍ପାଦନା ବିଷୟରେ ଚିହ୍ନଟ କରେ I